Počinje drugi dan festivala „Nauk nije bauk“

Razgovarali smo sa učesnicima i posetiocima. Prenosimo vam njihove utiske.

„Bilo je dosta ljudi, interesovali su se, prilazili. Sviđa mi se što su komunikativni, slušaju nas i razgovaraju sa nama. Uglavnom su prilazili stariji, jer se naš štand bavi kafom. Danas očekujemo još veću posećenost“, rekla je učenica škole „Kralj Petar I“ sa postavke „I miris i ukus i kakvu kafu pijete...“.

„Naša škola dolazi ovde već 6. put i jako smo zadovoljni organizacijom ovog festivala. Na našoj postavci ljudi se najviše interesuju za kreativnu radionicu. Mnogo dece se zabavljalo juče ovde i naravno ih očekujemo još više danas“, prokomentarisala je učenica škole „Vojislav Ilić Mlađi“ iz Huma sa štanda „Šta u rancu krijem ja?“.

„Jako smo zadovoljni, jer je juče bilo mnogo više ljudi nego prošle godine. Naš eksperiment „Pronađi ubicu“ privukao je ogromnu pažnju, kako dece, tako i starijih osoba. Kroz ovaj eksperiment na njima zanimljiv način učimo ljude o vrstama otisaka i pokazujemo im zanimljive stvari. Danas očekujemo više roditelja sa decom, dok su juče uglavnom bili učenici osnovnih i srednjih škola“, istakao je Relja Vasiljević sa štanda „Šta smo i ako smo šta, ko smo?“

Ono što je posebno u vezi sa ovim festivalom, jeste da je zanimljim svim starosnim grupama. Ovde će u moru interaktivnih, zanimljivih i šarenih postavki svako naći nešto što ga interesuje.

„Bila sam ove i prošle godine i mnogo mi se sviđa. Zanimljivi su dinosaurusi, ali mi se sviđaju i druge postavke“, rekla je jedna šestogodišnja učesnica.

Petra Živić