USPEŠNO ZAVRŠEN OSMI FESTIVAL

Osmi festival „Nauk nije bauk“ uspešno je priveden kraju. Kroz hol Elektronskog fakulteta tokom ova dva dana prošetalo je više od 25.000 posetilaca.

Od otvaranja pa sve do samog kraja ljudi svih generacija uživali su u fantastičnim postavkama sa sobom poneli pregršt lepih doživljaja, ali i poneku sliku za uspomenu. Događaj je prerastao skromne okvire iz kojih je nastao i prerastao u internacionalni festival koji su mnogi već sada stavili u svoj kalendar za sledeću godinu.

Prvi dan kao da je bio rezervisan za učenike osnovnih i srednjih škola koji su dolazili, ne samo iz Niša i okolnih mesta, već iz cele Srbije. Tu su bili i gosti iz inostranstva koji su stigli ranije, koji su već zavoleli Niš i divnu atmosferu koju su osetili na događaju.

Svi posetioci, ali i preko 1200 učesnika doživeli su pravo značenje motoa ovogodišnjeg festivala, jer smo tokom oba dana zaista ovde učili drugačije. Nismo samo učili: tokom dva dana festivala Instagram mašina odštampala je oko 700 polaroid fotografija. Pod haštagom #nauknijebauk samo na Instagramu obajvljeno je oko 1500 fotografija, a hiljade slika čeka da večeras bude objavljeno u galeriji na sajtu festivala. Naš tim za PR naprvio je preko 30 gostovanja i direktnih uključenja. Lajvstrim ekipa je radila dobro, tako da su i ljudi iz drugih gradova mogli da prate predavanja, naučnu binu, ali i da vide deo atmosfere koju su im pružili naši snimatelji i voditelji.

Zaista retko ko u Nišu nije čuo za festival „Nauk nije bauk“ – mnoge anegdote ostaće u sećanjima samo onih koji su učestvovali u organizaciji događaja. Jedan takav primer dogodio se danas jednoj našoj učenici koja je u taksiju čula priču o detetu koje je ubedilo mamu da ga dovede na festival. Ovoliko interesovanje i podrška obavezuju, tako da se nadamo da ćemo i sledeće godine opravdati očekivanja.

Ovo nije kraj! Samo jedan mali zarez, jer već u danima koji dolaze možete očekivati velike albume slika i još zanimljivih priča i anegdota sa ovogodišnjeg festivala. Pratite naš veb-sajt, kao i naloge na Fejsbuku i Instagramu, jer se naša priča nikada ne završava – čovek se kažu, uči dok je živ, mi smo to uradili na svoj način.

Anja Dimitrijević